Wakacje z yogą na Mazurach nowy termin na 2018 wkrótce

Agnieszka Bera oraz Monika Balicka zapraszają na wyjazdowe warsztaty yogi z ashtangą i kundalini yogą: "Podróż po czakrach".

Zaszyjemy się na kilka dni w urokliwym Lipowym Domu położonym w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego nad jeziorem z krystalicznie czystą wodą.

Wakacje są przeznaczone dla osób na każdym poziomie zaawansowania.
Program przewiduje poranną praktykę ahtangi w stylu mysore (w razie potrzeby podział na grupy w zależności od poziomu zaawansowania) pod okiem Moniki Balickiej oraz popoludniową sesję kundalini yogi z Agnieszką Berą (każda sesja będzie poświęcona na inną czakrę).
Oczyszczające działanie praktyki będzie wspomagać dieta wegetariańska, posiłki będą przygotowywane ze świeżych składników z uprawy własnej gospodarzy oraz z pobliskich gospodarstw.

15241315 1171896662864062 6975254479366838952 n

Czakry to centra energetyczne, przez które przepływa energia. Każda czakra ma swoją lokalizację, kolor i funkcję. Każda czakra reprezentuje fizyczne i emocjonalne sfery naszego życia. Jeśli jedna z czakr jest choć w części zablokowana, znajdzie to odzew w naszym zdrowiu nie tylko fizycznym ale również emocjonalnym.
Ćwicząc jogę, szczególnie zwracamy uwagę na aspekt fizyczny praktyki. Znajomość czakr i ich zadań oraz wiedza, jak stymulować i odblokowywać przez nie przepływ energii, pogłębi i zmieni na zawsze twoją praktykę.

15338871 1171896676197394 7551623475546442754 n

KUNDALINI YOGA
Na zajęciach popołudniowych dowiesz sie jaki wpływ na Twoj stan fizyczny i emocjonalny mają poszczególne asany, ktore praktykujesz codziennie. Znajomość czakr wyjaśni Ci rownież dlaczego zazwyczaj zaczynamy praktykę w pozycjach stojacych a kończymy na wygięciach w tył, czy medytacji.
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych nie tylko praktyką asan ale rownież jej odzwierciedleniem na stan naszego zdrowia fizycznego i psychicznego.
Znajomość czakr pozwoli Ci zrozumieć, dlaczego czasem czujemy siłę i moc wewnętrzną do działania, a dlaczego czasem jesteśmy melancholijni i wrażliwi na wszystko co nas otacza.
Znając działanie czakr jesteśmy w stanie życ w harmonii umysłu, ciała i emocji. Jesteśmy w stanie twardo stać na ziemi, być kreatywnymi, silnymi i otwartymi na nowe możliwości.

ASHTANGA YOGA
Zajęcia poranne będą odbywały się w tradycyjnym stylu mysore, w formie indywidualnej praktyki w grupie pod okiem Moniki. Przewidujemy podział na 2 grupy w zależności od poziomu zaawansowania.
Ashtanga joga jest dynamicznym stylem jogi, polegającym na synchroniizacji ruchu z oddechem. Praktyka, która jest formą medytacji w ruchu, przynosi ukojenie dla ciała a także dla umysłu. Pozbywając się napięć pozwalamy na swobodny przepływ energii przez nasze ciało. Koncentrując się na oddechu dajemy odpocząć zmęczonemu nadmiarem bodźców układowi nerwowemu.

15267976 1171896602864068 101397253525901261 n

TERMIN: termin wkrótce

MIEJSCE:
Lipowy Dom, położony nad jeziorem, w samym sercu Mazurskiego Parku Krajobrazowego.
W lecie, oprócz kąpieli w kryształowo czystym jeziorze, jest doskonałym punktem wypadowym na wycieczki rowerowe.
Miłośnicy jazdy konnej mają w pobliżu kilka stadnin.

Lipowy dom został zbudowany w 2007 roku, w tradycyjnej mazurskiej stylistyce, z zastosowaniem nowoczesnych technologii.
Projektowi przyświecała idea stworzenia gospodarstwa, które harmonijnie wpisze się w otaczającą przyrodę.
Do dyspozycji mamy 8 pokoi, dwu i trzyosobowych
oraz salon z kominkiem, taras z widokiem na jezioro, pomost, łódź, rowery.
Cztery pokoje mają własne łazienki, cztery - dwie wspólne.
Więcej na stronie www.lipowydom.pl.

15283971 1171896569530738 2128375434627187788 n

NAUCZYCIELE:

AGNIESZKA BERA
Jest certyfikowanym nauczycielem kundalini jogi przez Kundalini Research Institute i Yoga Alliance.
Posiada także kwalifikacje instruktora pilates (STOTT Pilates) i wiele kursow dla nauczycieli jogi w ciazy i po ciazy. Na codzień naucza w Kopehadze ale regularnie odwiedza Yoga Loft Poznań, wprowadzając na warsztatach w tajniki kundalini jogi.
Agnieszka o sobie:
"Urodziłam się i dorastałam (do konca studiów) w Polsce, później we Włoszech, po drodze w Niemczech i obecnie w Danii. Kopenhaga to mój dom ale nie do końca, bo tęsknie za Polska i Italią również.
Mam szczęście mieszkać i żyć w różnych krajach, mowić wieloma językami i otaczać się przeróżnymi kulturami.
Sport i zdrowy styl życia były zawsze moją pasją. Biegałam, pływałam, ale od kiedy odkryłam jogę, totalnie się w niej zakochałam. . Joga jest częścią mnie i mojego życia. Sama praktykuję od ponad 15 lat, a uczę jej od ponad 10 lat.
Pierwszy styl jogi, jaki praktykowałam to była ashtanga joga, później pojawiła się Vinyasa i Hatha Flow.
Parę lat temu odkryłam kundalini jogę, która totalnie zmieniła moje życie i dała mi to czego brakowało mi w innych stylach jogi dopełniając jej praktyke w świadomość, poczucie miłości i przestrzeń dla siebie.
Moją inna pasją jest ciąża, poród i macierzyństwo. Zainspirowana własnym macierzyństwem pragnę podzielić się z przyszłymi i obecnymi mamami sposób na szczęśliwy czas oczekiwania, porodu i połogu. Regularnie prowadzę zajęciajogi w ciąży i dla mam z dziećmi oraz wspieram kobiety przed, podczas i zaraz po porodzie jako doula."

MONIKA BALICKA, właścicielka szkoły Yoga Loft.
Z zawodu ekonomistka, z zamiłowania nauczyciel jogi. Prywatnie mama Zosi i Stasia.
Pasjonatka stylu Ashtanga Vinyasa Yoga.
Nauczyciel jogi w nurcie Vinyasa, prowadzi zajęcia inspirowane stylem Vinyasa Krama Yoga i Ashtanga Vinyasa Yoga, które łączy koncentracja na oddechu.
Posiada uprawnienia Ministerstwa Sportu do prowadzenia zajęć „Joga-ćwiczenia psychofizyczne” oraz certyfikat ukończenia kursu dla nauczycieli "Primary series of Ashtanga" prowadzonego przez Manju Jois'a.
Wiedzę i doświadczenie wykorzystuje w swojej szkole Yoga Loft, na zajęciach grupowych a także prowadząc treningi personalne i udzielając porad żywieniowych.
Nieustannie dokształca się na warsztatach w stylu ashtanga (Manju Jois, Basia Lipska, Mark Roberds, David Keil). Vinyasa Krama Yogi oraz medytacji uczyła się u Macieja Wieloboba, specjalisty terapii jogą, medytacji i psychologii jogi oraz trenera nauczycieli jogi w nurcie vinyasa krama yoga.

PLAN WARSZTATÓW:
Rano podział na grupy w zależności od zaawansowania (ashtanga w stylu mysore z Moniką), 5 sesji od wtorku do soboty.
Popołudniu sesje kundalini z Agnieszką poświęcone poszczególnym czakrom (bez podziału na grupy), 5 sesji od poniedziałku do soboty.
Wieczorem relaksujemy się przy kominku lub na tarasie, rozmawiając o jodze i nie tylko :)
W przerwach między zajęciami spacery, wycieczki rowerowe, kąpiele w krystalicznie czystej wodzie.

15350630 1171896616197400 5860541971651196561 n

OCZYSZCZANIE:
Menu będzie zrównoważone i lekkostrawne.
Gospodarze używają wysokiej jakości składników - w sezonie warzyw i owoców z własnego ogródka. Potrawy będą aromatyczne i bardzo pożywne.
Inspiracje czerpane są z kuchni całego świata, przede wszystkim z indyjskiej i japońskiej.
Pierwsza seria ashtangi będzie wzmagać proces oczyszczania. Wzmożona potliwość w trakcie praktyki oraz praca z oddechem pozwolą usunąć szybciej nagromadzone w ciele toksyny.
Praktyka kundalini yogi pomoże uwolnić ciało od napięć związanych ze stresem i ukrytymi emocjami.
Poczujecie cudowny stan lekkości ciała i umysłu! :)

KOSZT:
1450zł, przy rezerwacji miejsca do 30.03.2017.
1580zł, przy rezerwacji po 30.03.2017.
Warunkiem rezerwacji jest wpłata zaliczki w wys. 500zł. w recepcji szkoły Yoga Loft lub przelewem na konto Yoga Loft, rach nr: 78 1090 1476 0000 0001 3036 3687.
W cenę wliczone jest 5 noclegów, pełne wyżywienie wegetariańskie (3 posiłki), 2 razy dziennie warsztaty jogi.
Dojazd we własnym zakresie.

INFO I ZAPISY: Monika Balicka, tel. 782087017/ e-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

DOJAZD:
Lipowo leży na terenach Mazurskiego Parku Krajobrazowego, w powiecie mrągowskim, w gminie Piecki. Na wschód od wsi leży jezioro Wielki Majcz, na południu wsi jezioro Majcz Mały. Znajduje się niedaleko znanych miejscowości turystycznych, Mikołajek, Mrągowa, Krutyni.

15326418 1171896646197397 7463930201723095390 n

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

FREE GIFT!

Free Gift

How to create life you really want and  love

Join to my free e-course with simple tools, yoga and meditation to create a life you really want a love

More infos...


Successful! Thank you!

Newsletter