Odpuścić i pozwól odejść tej jesieni - Aga Bera
Artykuł o tym, jak kundalini joga może pomóc Ci odpuścić emocje i pozwoli odejść lękom, złym nawykom i emocjom.
kundalini joga, medytacja, wyjazdy z jogą, warsztaty jogi w Polsce, uzdrawianie czakr, uzdrawianie wewnętrznego dziecka.
872
post-template-default,single,single-post,postid-872,single-format-standard,cookies-not-set,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-12.1.1510928927,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,bridge-override,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

Odpuścić i pozwól odejść tej jesieni

Let it Go - kundalini yoga in Copenhagen with Aga Bera

Odpuścić i pozwól odejść tej jesieni

„Bądź tak jak drzewo i pozwól umarłym liściom opaść”  Rumi

 

Nigdy nie myślałam o jesieni w ten sposób ale teraz wszystko stało się dla mnie jasne: przyroda, nasz organizm, uczucia i humor.

Jesień to sezon transformacji, to czas kiedy powinniśmy pozwolić rzeczom, ludziom, emocją odejść!

 

Według medycyny chińskiej, jesień to pora roku bardzo związana z płucami i jelitem grubym naszego organizmu. To okres, kiedy te narządy ciała są szczególnie wrażliwe i potrzebują wzmocnienia, aby mogły wszystko co niepotrzebne z organizmu wydalić.

 

Jesień to również czas kiedy jesteśmy bardziej wrażliwi emocjonalnie, podatni na depresję i smutni. Często jest to spowodowane tym, że nie potrafimy odpuścić emocji, trudno nam jest pozwolić odejść rzeczom i ludziom z naszego życia.

 

Około dwa miesiące temu umarł mój ukochany tata. Odszedł, kiedy byłam przy nim w szpitalu. Tak mnie to poruszyło, że nie chciałam mu wtedy pozwoli odejść. Przez parę godzin siedziałam przy jego łóżku zaraz po jego śmierci i bałam się go zostawić. W domu zachowałam jego ubrania, aby nadal czuć jego zapach i czuć go blisko.

 

Parę tygodni po tym zaczęłam mieć problemy z jelitami. czułam się jak balon i nie mogłam zrozumieć dlaczego. Prowadzę tak zdrowy tryb życia, codziennie ćwiczę jogę. Zdecydowałam się przejść krótką dietę, o której pisałam tutaj: Jesienna Dieta Oczyszczająca. Natychmiast poczułam się trochę lepiej ale zrozumiałam, że sama dieta nie wystarczy. Musiałam cos odpuścić sobie, pozwolić odejść.

 

Tak się składa, że dietę przeprowadziłam w weekend Dnia wszystkich Świętych. Pierwszy listopada nigdy nie był dla mnie Haloween ale dniem pamięci zmarłych.

 

Wszystko natychmiast stało się jasne. Muszę pozwolić emocjom i traumie związanej ze śmiercią taty odejść. To nie znaczy, że o nim zapomnę lub przestanę go kochać ale pozwolę mu odejść w spokoju…

 

A co ty potrzebujesz sobie odpuścić i pozwolisz odejść tej jesieni?

 

p.s. Jesteś zwolenniczką lub zwolennikiem Haloween? Zrób sobie więc postanowienie, czego chcesz się przestać bać tej jesieni?

No Comments

Post A Comment