Jeśli jesteś ze mną nieco dłużej, z pewnością kojarzysz mantrę Wahe Guru – mantrę przejścia od ciemności do światła. Pełne brzmienie mantry to tylko te dwa słowa – Wahe Guru – mają jednak ogromną moc!
Co oznaczają słowa mantry Wahe Guru?
Wahe jest wyrazem podziwu i ekstazy.
Guru jest tym, który przenosi nas z ciemności do światła.
Guru Wahe jest wyrazem pełnego ekstazy podziwu dla Boskości.
Jak więc widzisz – mantra dosłownie pokazuje przejście od ciemności do światła!
Jest to mantra Nieskończoności ekstazy i mieszkania w Bogu. Musisz wiedzieć, że wyraża ona nieopisane doświadczenie przejścia od ciemności do światła, czyli innymi słowy, od ignorancji do prawdziwego zrozumienia. Guru to nieskończeni nauczyciele duszy. Mantra ta równoważy energię generowania, organizowania oraz transformacji zasad. Wyraża ekstazę poprzez wiedzę i doświadczenie. Tak właśnie powinno się ją intonować – jak pełen ekstazy okrzyk!
Jak mocna jest ta mantra?
To Guru mantra, która wyzwala przeznaczenie. Mówi się, że śpiewanie Wahe Guru jest równoznaczne ze śpiewaniem Har 11 000 razy. Jak więc widzisz – ma naprawdę ogromną moc!
Intonowanie Wahe Guru przynosi nam całe mnóstwo korzyści. Otwiera centrum serca i pomaga nam przebaczać. To nie wszystko – mantra ta również wypełnia czakry uzdrawiającą energią. To nie wszystko – błyskawicznie podnosi nasze wibracje. Pomaga nam w nie wejść, dzięki czemu wypełnieni jesteśmy boskością i miłością!
Ponadto, uzdrawia ciało, umysł i naszego ducha. Jeśli czujesz, że nie jesteś w ostatnich dniach do końca ze sobą, potrzebujesz od nowa się nastroić, wejść z powrotem na te dobre tory, koniecznie zaintonuj tę mantrę. Gwarantuję, że poczujesz różnicy. I rzecz jasna, nie zapominaj o codziennej praktyce jogi kundalini!
Zajrzyj do moich playlist na Spotify.
Brzmienie mantry znajdziesz tutaj: https://youtu.be/0bzMZ6i7DWU. Sprawdź, jak poprawnie ją intonować!
Jak działa mantra Wahe Guru?
Wahe Guru to stara mantra. Pierwszy jej zapis znajduje się w dziele Guru Granth Sahib, szczególnie ważnym dla Sikhów. Zawiera on ragi, czyli poetyckie teksty służące do improwizacji w klasycznej muzyce indyjskiej. Dzieło powstawało na przełomie XVI i XVII w.
Mantrę Wahe Guru dodał do Guru Granth Sahib bramin Bhatt Gayand. Stanowi ona hymn pochwalny, wygłaszany do nauczyciela przez jego wdzięcznych uczniów. Zaawansowany w sztuce życia nauczyciel oświeca swoich uczniów, czyli rozwiewa ciemność niewiedzy, znajdującą się przed ich oczami do momentu, w którym poznają oni prawdę.
Czy mantra Wahe Guru ma charakter religijny?
Dosyć często podkreślam, że mantry nie mają charakteru religijnego i nie są przejawem żadnego kultu. Warto tę informację powtarzać, ponieważ przeświadczenie o nierozerwalnym związku mantr z religią buddyjską czy hinduistyczną jest jedną z przyczyn, dla których część osób obawia się je intonować.
Ponieważ większość mantr powstała w ośrodkach kultu religijnego związanego z buddyzmem lub hinduizmem, to ich słowa często odnoszą się właśnie do wyobrażeń bóstw lub ich mocy. W założeniu nie są to jednak teksty religijne. Intonujemy je aby precyzyjnie skomponowanymi dźwiękami pobudzać meridiany i w ten sposób uzdrawiać przepływ energii przez nasze ciało.
Wymawiane słowa rozumiemy symbolicznie. W mantrze Wahe Guru wyrażamy swoją wdzięczność dla istoty, która wyprowadza nas z mroku do światła, ale nie mamy tutaj na myśli żadnego konkretnego bóstwa. To wdzięczność do samego Wszechświata, do natury i do nas samych – do mocy drzemiących w każdym z nas i czekających tylko na moment, gdy będziemy gotowi, aby z nich skorzystać.
Nie musisz się więc obawiać, że inkantacje są sprzeczne z wyznawaną przez Ciebie religią – mają one wartość uniwersalną.
Więcej na temat mantr w jodze kundalini możesz przeczytać tutaj: Mantry w jodze kundalini – jakie są?
0 komentarzy