W te święta Bożego Narodzenia otwórz serce zamiast prezentów - Aga Bera
kundalini yoga, meditation, kundalini yoga in Coenhagen, yoga retreats in Italy, Aga Bera, Yogi lifestyle
982
post-template-default,single,single-post,postid-982,single-format-standard,cookies-not-set,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-12.1.1510928927,qode-theme-ver-13.1.2,qode-theme-bridge,bridge-override,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.5,vc_responsive
 

W te święta Bożego Narodzenia otwórz serce zamiast prezentów

Blog Agi Bery o jogowym i skandynawskim stylu życia.

W te święta Bożego Narodzenia otwórz serce zamiast prezentów

 

W te święta skup uwagę na Twoim wewnętrznym dziecku, które mieszka w Tobie i zapytaj, czy jest szczęśliwe i jaki prezent chciałoby od Ciebie dostać? Odpuść swojemu dziecku i przestań ciągle czegoś od niego oczekiwać i wymagać. Przestań je krytykować i pokochaj takie jakie jest, bo jest idealne i niepowtarzalne.

 

Z roku na rok atmosfera świąt Bożego Narodzenia rozpoczyna się jakoś wcześniej, mimo że jeszcze w grudniu czujemy jesień całą parą.

 

W Danii okres świąteczny zaczyna się w pierwszą niedzielę adwentową, kiedy wszyscy stroją dom choinkami, stroikami i świeczkami. Dzieci dostają pierwszy prezent niedzieli adwentowej i na ścianach wieszane są kalendarze, które odliczają dni grudnia malutkimi pakunkami z drobnymi prezentami i słodyczami.

 

Blog Agi Bery o jogowym i skandynawskim stylu życia

Magie świąt odczuwamy również na ulicach, które są oświetlone lampkami i wystrojone wystawami sklepowymi w klimacie gwiazdkowym.

 

W tym okresie nastaje ogólny ruch i mogę to spokojnie nazwać stres przedświąteczny. Duże domy handlowe pełne są ludzi i towarów, a każdy z nas ma kalendarz wypełniony spotkaniami i wigiliami towarzyskimi.

 

Blog Agi Bery o jogowym i skandynawskim stylu życia

 

Zainspirowana mottem, które zostało napisane na ścianie w studio jogi gdzie prowadzę zajęcia, zastanowiłam się nad sensem tych świąt.

 

Blog Agi Bery o jogowym i skandynawskim stylu życia

 

W naszej kulturze święta związane są z narodzeniem Jezusa ale tak naprawdę nie jest to tylko święto religijne.

 

Magia świat to nie tylko ozdoby i prezenty ale czas kiedy otwieramy nasze serca i rodzimy się na miłość do bliskich, znajomych i nieznajomych, którzy w tym świątecznym okresie tracą życie i domy w głupich wojnach. Miłość do życia i do naszej planety ziemii, która niszczona jest z dnia na dzień naszymi wygodami i bezmyślnością. Miłość do samych siebie, której najbardziej nam brakuje.

W te święta skup uwagę na Twoim wewnętrznym dziecku, które mieszka w Tobie i zapytaj, czy jest szczęśliwe i jaki prezent chciałoby od Ciebie? Odpuść swojemu dziecku i przestań ciągle czegoś od niego oczekiwać i wymagać. Przestań je krytykować i pokochaj takie jakie jest, bo jest idealne i niepowtarzalne.

 

Kiedy pokochasz siebie, tylko wtedy będziesz w stanie pokochać innych, bliskich, znajomych, nieznajomych i Świat, bo tylko wtedy zrobisz to bezinteresownie bez oczekiwania, że ktoś zalepi Ci dziurę w sercu, która spowodowana jest brakiem miłości do siebie.

 

Blog Agi Bery o jogowym i skandynawskim stylu życia

Blog Agi Bery o jogowym i skandynawskim stylu życia

No Comments

Post A Comment